top of page

O nas

litery-white.png
Logo DDAI.tif

Szkolenie i licencjonowanie metodyków Davisa na poziomie zawodowym jest koordynowane przez Davis Dyslexia Association International (DDAI) i sieć międzynarodowych organizacji regionalnych, w przypadku Polski przez Davis Learning Foundation (DLF) z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

DLF logo_edited.jpg
​Marta-Jarosiewicz-​Prezenter-Warsztatów-i-Specjalista-Davisa

​Marta Jarosiewicz

​Prezenter Warsztatów Davisa i Specjalista Davisa

Marta jest certyfikowanym Metodykiem Programów Davisa od 2017 roku i prowadzi udaną praktykę w Warszawie. Od tego czasu pomogła wielu dzieciom i dorosłym przezwyciężyć trudności w nauce i uwolnić ich prawdziwy potencjał.

Jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Metodyków Davisa (DDFA w Wielkiej Brytanii), jak również profesjonalnym członkiem Davis Learning Foundation.

Jej wcześniejsze doświadczenie zawodowe w zarządzaniu biznesem pomaga jej wspierać Davis Learning Foundation w administracji, organizacji i rozwoju strategicznym.

Po raz pierwszy natrafiła na metodę Davisa, gdy szukała pomocy dla swojej córki.

Marta ukończyła studia na kierunkach Biologii i Zarządzania jakością. Włada kilkoma językami.

litery-white.png

Richard Whitehead

Dyrektor Davis Learning Foundation (regionalnego stowarzyszenia Davis Dyslexia Association International)
  • Prezenter warsztatów Davisa i Specjalista Davisa

  • Prezenter warsztatów Davis Learning Strategies

  • Prezenter warsztatów Koncepcje Davisa na Życie dla Autyzmu

  • Metodyk i Trener Podejścia Davisa do Autyzmu


Richard jest Metodykiem Programów Davisa od 2002 roku. Przez kilka lat był nauczycielem, a metody Davisa odkrył szukając rozwiązania dla syna znajomych.

Jego rozległe doświadczenie edukacyjne obejmuje czas spędzony na nauczaniu zarówno w sektorze edukacji dla dorosłych, jak i w głównym nurcie szkolnictwa średniego.

Richard z wykształcenia jest lingwistą i posługuje się kilkoma językami europejskimi.
W ostatnich latach Richard prowadził wykłady i prezentacje na temat metod uczenia się wedłDavisa w krajach i kulturach tak różnych jak Wielka Brytania, Irlandia, Islandia, Estonia, Polska, Portugalia, Włochy (Sardynia), Nowa Zelandia i Stany Zjednoczone.

Richard jest autorem książki Why Tyrannosaurus But Not If? (Dlaczego Tyranozaur tak, a gdy nie?) wraz z towarzyszącym jej bezpłatnym piętnastoczęściowym kursem e-mentoringu dla nauczycieli i rodziców uczniów mających problemy z nauką; sześciotygodniowym kursem praktycznym dla rodziców oraz praktycznym warsztatem dla nauczycieli.

Pisał artykuły na temat dyslektycznego stylu uczenia się dla tak różnych publikacji jak Literacy Today, Green Parent Magazine i Personnel Today magazine.

Richard-Whitehead-Dyrektor-Davis-Learning-Foundation
bottom of page